wirtualne biuro wynajem

Wynajem wirtualnego biura — o co w tym chodzi?

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z szeregiem wyzwań i z wieloma opłatami — między innymi z kosztami za wynajęcie miejsca pracy. To potrafi znacznie zmniejszyć budżet i często zdarza się, że przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Z racji, że zakład pracy musi mieć niezmienne miejsce pobytu — w takiej sytuacji może pojawić się problem. Rozwiązaniem okazują się jednak biura wirtualne, które coraz bardziej zyskują na swojej popularności. 

Czym jest wirtualne miejsce pracy?

Działalność gospodarcza zawsze musi być zarejestrowana na stały adres — jest to niezbędny element, bez którego nie można jej prowadzić. Oczywiście, przy zakładaniu firmy można w rejestrze wprowadzić lokalizację własnego domu, natomiast wiele osób nie decyduje się na to z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że miejsce, w którym mieszkamy, będzie publicznie dostępne w spisie CEIDG lub KRS, co znacznie zwiększa ryzyko włamania i dostawania materiałów reklamowych do naszej korespondencji domowej. W takiej sytuacji pomocne są usługi, które udostępniają przedsiębiorcom stały, prestiżowy adres, na który mogą zarejestrować swoją firmę. Budynki stojące w takiej lokalizacji istnieją fizycznie, natomiast nie korzysta się z nich na co dzień — tym właśnie są wirtualne biura.

wynajem wirtualnego biura

Dodatkowe usługi

Kupiec może zdecydować się na ofertę podstawową lub rozszerzoną. W przypadku pierwszej przedsiębiorca ma najczęściej do dyspozycji adres, na który przychodzą wszystkie dokumenty, faktury czy pisma. Jeżeli kupiec zdecyduje się na dodatkowy pakiet, może znaleźć w nim przykładowo księgowość, sekretariat, a nawet załatwianie w jego imieniu spraw urzędowych wszystko zależy od potrzeb. Niektóre biura udostępniają przedsiębiorcom przestrzeń, w której mogą organizować spotkania jest to szczególnie przydatne w czasie kontroli skarbowej.

Zalety wirtualnego biura

Przede wszystkim przedsiębiorcy decydują się na wynajem wirtualnego biura ze względu na niższe koszty — pozwala to znacznie zaoszczędzić wydatki i przeznaczyć je na dalszy rozwój firmy. Kolejną zaletą jest prestiżowa lokalizacja, która zwiększy wiarygodność firmy w oczach Klientów i stworzy jej większy autorytet, przez co będzie ona lepiej postrzegana. Warto wspomnieć również o rozszerzonych usługach, które okazują się bardzo przydatne dla wielu właścicieli firm — dzięki nim przedsiębiorca zostaje odciążony od formalności, co powoduje, że ma znacznie więcej czasu i mniej obowiązków.

Wynajęcie wirtualnego biura warto zrobić w firmie godnej zaufania, która dzięki swoim usługom ułatwi przedsiębiorcom prowadzenie biznesu — z tego powodu dobrym wyborem będzie firma EXCO