Kreston – kilka historii sukcesów naszych klientów: TP-Link Enterprises, SENER iDaré Bioscience

Chcemy wam przekazać kilka historii o tym, jak członkowie Kreston Global pomogli swoim klientom osiągać ich cele biznesowe. Dzisiaj przyjrzymy się takim firmom jak TP-Link Enterprises, SENER iDaré Bioscience


TP-Link Enterprises Netherlands B.V.

Sektor: Technologia, Media & Telecoms

TP-Link jest globalnym dostawcą niezawodnych urządzeń i akcesoriów sieciowych i bezprzewodowych, dystrybuującym je w ponad 170 krajach i obsługującym miliardy ludzi z całego świata. Produkty firmy obejmują „inteligentne” żarówki, wtyczki i kamery do użytku domowego oraz rozwiązania chmurowe, routery i szybkie sieci przewodowe i bezprzewodowe dla firm.

Audytorem grupowym TP-Link UK jest Kreston Reeves, kierowany przez Petera Mansera. W 2020 roku firma przeprowadziła restrukturyzację. Oznaczało to, że TP-Link NL potrzebował audytu grupowego, aby odzwierciedlić nową strukturę korporacyjną, a Kreston Reeves skierował firmę do Van Herwijnen Kreston (VHK). Po krótkim procesie ofertowym, TP-Link NL wybrał VHK jako audytora grupowego. Doradzają oni również w zakresie podatku dochodowego, ogólnych kwestii podatkowych, a nasza holenderska firma Bentacera pomaga w zakresie wsparcia i dokumentacji cen transferowych.

Ten pomyślny wynik świadczy o sile i zasięgu sieci Kreston Global. Pokazuje również, w jaki sposób sieć może pomóc w złagodzeniu zmian, które wiele firm musi dokonać po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

” Cieszyliśmy się, że mogliśmy pomóc TP-Link tak skutecznie i sprawnie zmienić proces audytu grupowego. Udostępnianie i przesyłanie niezbędnych danych i dokumentów było proste, ponieważ firmy Kreston są częścią tego samego, bezpiecznego systemu.”

Olivier Walravens, z Van Herwijnen Kreston

„Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Kreston za to, że dokonała tej dużej zmiany w tak 'inteligentny’ sposób. Wszystko odbyło się na czas, a oni wszystko załatwili za nas. Korzystanie z usług firm należących do sieci Kreston niewątpliwie zaoszczędziło firmie sporo czasu i pieniędzy.

Chris Sun, Międzynarodowy Księgowy w TP-Link NL

SENER, Chiny

Sektor: Produkcja i Motoryzacja, Technologia, Media i Telekomunikacja

SENER jest prywatną grupą inżynieryjno-technologiczną, założoną w 1956 roku. Stara się oferować swoim klientom najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i cieszy się międzynarodowym uznaniem ze względu na swoje zaangażowanie w innowacje, jakość i niezależność.

SENER zatrudnia prawie 2 500 specjalistów w swoich centrach w Algierii, Argentynie, Brazylii, Korei Południowej, Kanadzie, Kolumbii, Chile, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Maroku, Meksyku, Polsce, Portugalii, Wielkiej Brytanii i RPA. Prowadzi działalność w sektorze lotniczym, inżynieryjnym i budowlanym oraz posiada udziały w spółkach działających w sektorze energii i ochrony środowiska.

W 2013 roku SENER Group utworzyła SENER (Shanghai) Systems Company Limited, aby świadczyć wysokiej jakości usługi dla chińskich klientów. Firma potrzebowała konsultacji finansowych i podatkowych, usług księgowych i kadrowych, które wspierałyby jej rozwój. W 2016 roku zaangażowała Brighture do realizacji tych usług.

Brighture świadczy na rzecz SENER usługi z zakresu rachunkowości zarządczej, zgodności z przepisami podatkowymi i sprawozdawczości podatkowej, a także usługi doradztwa podatkowego i planowania podatkowego, które pozwalają ograniczyć liczbę zobowiązań podatkowych.

„Bardzo koncentrujemy się na zapewnieniu, że dobrze rozumiemy potrzeby naszych klientów, dzięki czemu możemy być szybcy i proaktywni pod względem doradztwa i oferowanych rozwiązań. Naszym zadaniem jest pomoc w poprawie efektywności naszych klientów i zapewnienie, że pomagamy w rozwoju ich biznesu.”

„Jeśli chodzi o opinię na temat usług Brighture, jesteśmy bardziej niż zadowoleni z obsługi świadczonej przez Brighture. Mamy bardzo łatwą komunikację z Brighture. Wszystkie raporty przygotowywane przez firmę Brighture są dobrze zorganizowane i wysyłane na czas. Wszystkie dane są poprawne, itd. Jednym słowem, jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Brighture.”

Mr.Guangwu Liu, GM w SENER (Shanghai) Systems Company Limited

Daré Bioscience, Inc., San Diego, USA

Sektor: Nauki przyrodnicze i opieka zdrowotna

Daré Bioscience jest firmą biofarmaceutyczną będącą na etapie badań klinicznych, zaangażowaną w rozwój innowacyjnych produktów dla zdrowia kobiet. Firma identyfikuje, opracowuje i wprowadza na rynek zróżnicowane spektrum terapii. Mają one na celu rozszerzenie możliwości leczenia, poprawę wyników i wygody w obszarach takich jak antykoncepcja, zdrowie seksualne i płodność.

Firma została założona jako przedsiębiorstwo prywatne, ale z zamiarem przekształcenia się w przyszłości w większą spółkę publiczną. Członek Kreston Global, CBIZ MHM, współpracował już z CEO i CFO Daré Bioscience przez wiele lat, kiedy byli oni w zarządzie i komisji rewizyjnej klienta non-profit.

Kiedy nadszedł czas na fuzję odwrotną w spółkę publiczną na NASDAQ, Daré Bioscience potrzebowało szybkiego audytu dwóch lat sprawozdań finansowych. Dyrektor finansowy, Lisa Walters-Hoffert, zadzwoniła do swojego kontaktu w CBIZ MHM, Mike’a Lichtenbergera, który szybko zaaranżował przeprowadzenie audytu. To utrzymało transakcję fuzji „przy życiu” i zakończyła się ona sukcesem. CBIZ MHM pomógł później w zapewnieniu, że wszystkie dokumenty SEC firmy zostały złożone na czas.

Mike Lichtenberger, Dyrektor Zarządzający w CBIZ MHM, LLC, skomentował:

To wspaniałe uczucie pomagać klientowi w rozwiązywaniu kwestii, które mogłyby potencjalnie powodować problemy. Zespół wykonał tutaj świetną robotę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma osiągnęła ten milowy kamień i patrzy w ekscytującą przyszłość.”

„Jesteśmy naprawdę wdzięczni Mike’owi i jego zespołowi za tak szybkie i profesjonalne działanie, kiedy najbardziej potrzebowaliśmy ich pomocy. Zrobili dla nas 'dodatkową milę’ wiele razy w trakcie i po zakończeniu procesu fuzji. Nasza firma nie byłaby w tym miejscu, w którym jest dzisiaj, bez ich terminowego wsparcia i wskazówek.”

Lisa Walters-Hoffert, CFO w Daré Bioscience, Inc.

Takich historii oczywiście jest o wiele więcej, a wszystkie znajdziecie na stronie Kreston: https://www.kreston.com/pl/client-success-stories/

Czytaj więcej o Kreston: