pomoc prawna

Kiedy warto skorzystać z usług pomocy prawnej?

Nie można być ekspertem w każdej dziedzinie życia. Niektóre, nurtujące nas aspekty, warto skonsultować ze specjalistą, aby nie przysporzyć sobie dodatkowych problemów. Sytuacja ta dotyczy także kwestii prawnych, które są niezwykle istotnym aspektem, a nieprawidłowości z nimi związane mogą skutkować poważnymi konsekwencjami. W jakich sytuacjach, warto zaczerpnąć opinii eksperta i skorzystać z usług pomocy prawnej

Kiedy powinniśmy rozważyć usługi pomocy prawnej?

Niezależnie od wagi sprawy, usługi pomocy prawnej powinniśmy rozważyć w momencie, gdy nieznajomość lub niezrozumiałość prawa lub jego nieprawidłowa interpretacja może pogorszyć naszą sytuację i zadziałać na niekorzyść. Osoby odpowiedzialne za świadczenie usług porady prawnej, znają schematy ścieżek postępowania prawnego w danych sprawach, ponadto są praktykami z zakresu znajomości prawodawstwa i ustawodawstwa. Pomoc profesjonalistów zaoszczędzi nie tylko czas i nerwy, ale także pieniądze.

usługi pomocy prawnej

Pomoc prawna a działalność gospodarcza

W momencie prowadzenia działalności gospodarczej, warto jest wspomóc się pomocą doradców prawnych, którzy dzięki swojej merytorycznej wiedzy odciążą przedsiębiorców i pomogą im w legalnym prowadzeniu biznesu. 

Do częstych usług oferowanych w ramach pomocy prawnej w tym sektorze, zaliczyć można:

  • doradztwo na rzecz spółek handlowych- powoływanie i odwoływanie członków organów spółek, 
  • doradztwo w zakresie zmian kapitałowych spółki, pożyczek, dopłat,
  • sporządzanie  umów spółek oraz regulaminów,
  • opracowywanie protokołów ze zgromadzeń wspólników,
  • przygotowywanie wniosków do KRS;
  • doradztwo z zakresu jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek cywilnych,
  • pomoc przy wypełnianiu wniosków o dokonanie zmian, zawieszenia albo wykreślenia działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej,

Dodatkowymi usługami z zakresu pomocy prawnej jest: 

  • doradztwo przy zakładaniu nowych firm i rejestracji spółek regulowanych przez prawo handlowe, a także cywilne; 
  • Nadzorowanie procesu likwidacji firm bądź spółek;
  • A także doradztwo z zakresu prawa pracy- nawiązywanie stosunków pracy w tym tworzenie dedykowanych umów oraz innej niezbędnej dokumentacji.

Poza wymienionymi usługami, warto skonsultować się z doradcami w każdym momencie, kiedy nasze wątpliwości i nie wiedza z zakresu prawa jest wysoka i czujemy potrzebę konsultacji naszych trudności z ekspertami.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas usługami, szczególnie z zakresu doradztwa i pomocy prawnej!